Tabák Darkside: představení

Tabák Darkside: představení

Tabáky Darkside patří dlouhodobě k nejoblíbenějším. Odkud pochází, jaké má vlastnosti, jaký je rozdíl mezi jednotlivými řadami a jaké příchutě můžete ochutnat? To všechno se dozvíte v dnešním představení tabáku Darkside.

Výrobce tabáku DARKSIDE Corporation

Tabák Darkside vzniká, stejně jako řada příslušenství a uhlíků do vodní dýmky, v dílně jednoho z největších výrobců v Rusku - v DARKSIDE Corporation. Ve firmě začali vyrábět a prodávat tabák do vodních dýmek již v roce 2012, tehdy ještě na základě franšízové smlouvy pod značkou DOOBACCO.

V roce 2014 v DARKSIDE zahájili prodej tabáků D-Gastro a d-Mini a v roce 2015 již otevřeli továrnu v Nižním Novogorodu a zahájili prodej dnes známého Darkside Tobacco.

Aktuálně portfolio DARKSIDE zahrnuje:

  • Značky tabáků Darkside, Starline, Enthusiast, ZOMO a beztabáková směs značky Leteam.
  • Řada vodních dýmek a příslušenství Darkside.
  • Uhlíky do vodní dýmky Darkside Charcoal

Kromě toho ve výrobně společnosti Darkside vznikají také dvě partnerské značky tabáku do dýmek – MattPear a Smoke Angels.

Popis a vlastnosti tabáku Darkside

Tabák Darkside je založen zejména na směsi Burley a vyzkoušet můžete tři různé řady. Pro maximalizaci kvality tabákového listu se při zpracování používá technologie Unwashed/Boiled, což umožňuje lepší vstřebávání chutí do tabákového listu tak, aby kouření bylo co nejdelší bez ztráty chuti.

Co se kvality tohoto tabáku týče, bez dalšího zdržování je jasné, že se na ni můžeme spolehnout. Výrobci na surovinách nešetří, používají tabákové listy z afrických a asijských zemí a aromata dodávají z Německa. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé řady.

Řady tabáku Darkside

Jak jsme již zmínili, tabák Darkside se vyrábí ve třech různých řadách – od nejjemnější řady Darkside BASE přes CORE až po nejsilnější RARE.

Darkside Base (dříve Soft)

Tabáky řady Base jsou nejslabší z celé nabídky Darkside a obsahují pouze odrůdu Burley. Jsou tak ideální pro ty, kteří se s kulturou vodních dýmek teprve seznamují, ale i pro zkušené dýmkaře, které mají chuť na něco nekomplikovaného. Tento tabák rozhodně nezklame, naopak pořádně nastartuje.

Řada Base zahrnuje 55 různých příchutí, mezi které patří například osvěžující Green Mist nebo slaďoučký Blue Blast.

Darkside Core (dříve Medium)

Řada Core kromě Burley obsahuje také odrůdu Virginie, což zajišťuje krásně vyvážený tabák. Užijete si tak střední cestu mezi chutí a silou. Co se příchutí týče, s řadou Core se rozhodně nebudete nudit. 54 různých příchutí pomůže rozšířit obzory všem, které klasický stereotyp omrzel.

Darkside Rare

Řada tabáků obsahuje směs všech tří oblíbených odrůd – Burley, Virginia a Oriental. Burley stále zastupuje hlavní roli v poměru, ale další dvě odrůdy dodávají pořádnou sílu. Tabáky Rare ocení zejména zkušení milovníci vodních dýmek, pro začátečníky by mohla být zkušenost až příliš. Tato řada obsahuje 12 různých příchutí.