Tabák MustHave: Představení

Tabák MustHave: Představení

Je tabák MustHave opravdu něco, co prostě musíte mít? Za nás určitě! Proto si dnes tabák představíme trochu víc do hloubky – od jeho vzniku přes složení až po tipy na nabití, se kterým si podle nás nejvíce vychutnáte jeho skvělou chuť.

MustHave vs. MustH

V první řadě si ujasníme terminologii. Možná jste si všimli, že u nás nyní koupíte tabák pod značkou MustH a ptáte se, jestli je stejný jako MustHave? Ve stručnosti – ano! Po krátké pauze se nám oblíbený tabák vrátil s novým jménem.

MustH je pouze nový branding, jelikož jej nyní do Evropy dodává nový distributor. Aby byly starší a novější várky snadno rozeznatelné, vznikl nový název, ale v balení se skrývá stejný tabák, na který jsme zvyklí – síla, kvalita, ani příchutě se nijak nemění.

Výrobce MustHave

Tabák MustHavepochází z ruského města Pogar v Brjanské oblasti. Poprvé byl představen na výstavě Johncalliano v roce 2017, do prodeje šel v roce 2018 a navzdory mládí značky si tabák MustHave získal popularitu během několika měsíců.

Kromě toho, že se od začátku soustředili na nejvyšší kvalitu tabáku, kterou stvrzoval i daňový kolek, se odlišili od konkurence stylovým a praktickým balením po 125 gramech. Tou dobou se tabáky běžně prodávaly jen v kartonových obalech a vakuových sáčcích, které práci s tabákem nepříjemně zesložiťovali. V MustHave chtěli život dýmkaře zjednodušit a soudě dle jejich úspěchu trefili hřebíček na hlavičku.

Pohodlná plastová dóza, která neprosakuje, skvěle těsní a snadno se z ní odebírá potřebné množství přitahuje pozornost, odlišuje produkt a poskytuje ideální ochranné vlastnosti pro tabák. Nyní se s podobným formátem můžeme setkat i u dalších výrobců, MustHave však byli průkopníci a dnes obaly, které neustále vylepšují, vyrábí ve vlastním továrně.

Vlastnosti tabáku MustHave

Nebudeme si nic namlouvat – samotné balení by značku do výšin, ve kterých se nyní nachází nikdy nedoneslo. Hlavní je chuť a kvalita, které MustHave dosahuje unikátní kombinací tabákových listů.

Složení tabáků MustHave

Tabáky MustHave se vyrábí pouze z odrůdy Burley, specialitou je ale unikátní směs listů ze sedmi zemí. Patří mezi ně Argentiny, Malawi, Španělska, USA a Itálie, kde odrůda Burley dosahuje nejvyšší kvality. Díky tomu tabáky poskytují vynikající sílu, přirozenou chuť a stálou kvalitu.

Všechny listy se sbírají, filtrují a dělí podle druhu a velikosti tak, aby byla chuť každé dávky vždy stejná. Poměry se regulují dle potřeby a kvalita surovin prochází vícestupňovým testováním kvality.

Výroba tabáku MustHave

Tabáky MustHave se vyrábí patentovanou technologií, kdy se při přípravě využívá opečený tabákový list. Tato technologie vyřešila dva problémy, se kterým se dříve řada spotřebitelů setkávala – tabáky byly buď příliš pevné nebo příliš lehké a ztrácely rychle na chuti.

Vlastnosti tabáku MustHave

Již od samého založení bylo cílem vytvářet prvotřídní tabák, který si dýmkaři zamilují. Proto v MustHave testovali optimální průměrnou sílu, která vyhovuje většině lidí, a od té doby se jí úspěšně drží.

Tabáky MustHave jsou středně silné – o něco silnější než obvyklé produkty z Turecka nebo Evropy, ale slabší než tabáky DarkSide či Tangiers. Kouř je hustý a bohatý, začátečníkům se může zdát trochu silný, ale rychle si zvyknete.

S jistotou můžeme říci, že tabák MustHave je skutečně univerzální, přestože není úplně slabý.

Nabíjení a chuť tabáku MustHave

Obsah melasy v tabáku Musthave je bohatý, ideální je proto nabíjení do phunnelu. V tomto případě není nutné vysušování melasy, které by zbytečně snížilo výraznost chuti. Na druhou stranu, pokud máte rádi přírodní tabákovou chuť, vysušení je super způsob, jak si tabák MustHave připravit.

MustHave je univerzální tabák do vodní dýmky, který se snadno používá a příjemně se kouří. Chuť vydrží 50–60 minut, pak slábne. Zároveň však tabák vyžaduje dodržování pravidel přípravy, protože jeho tepelná odolnost není příliš vysoká.

Příchutě tabáku MustHave

Zpočátku se tabáková řada Musthave skládala pouze z 13 příchutí, vzhledem k rychlému nárůstu popularity však výrobce řadu brzy rozšířil na 18 příchutí a ani to nestačilo. Dnes, v roce 2024, již MustHave nabízí více než 70 různých příchutí tabáku. Jasným bestsellerem je ovocný Pinkman, za vyzkoušení ale určitě stojí třeba rumový Caribbean Rom, osvěžující Frosty nebo kokosový Conut Shake.