Proč jsou užitečná malá balení tabáku?

Proč jsou užitečná malá balení tabáku?

Netradiční příchutě do vodní dýmky Čtení Proč jsou užitečná malá balení tabáku? 2 minuty

Jak to vše začalo?

Před několika lety byl obecným průmyslovým standardem balení po 50 a 100 gramech. Až na vzácné vyjímky se vyskytovaly velké balení 200 – 250 g, které byly určteny převážně pro specializované provozovny a v maloobchodě se vyskytovaly jen zřídka. Obecně platí, že ze strany kupujících nebyly žádné stížnosti na menší balení. 50 gramové balenívystačilo na pár korunek. Jednoho dne se Must Have rozhodl vydat produkt v miniaturní dozičce o objemu pouhých 25 gramů.

Proč se stala tak populární

Ve skutečnosti existuje několik důvodů. Obliba malých objemů je spojena se zájmy obou stran, kupujícího i prodávajícího. Za prvé, prodej malých balení je pro výrobce výhodnější. Není tajemstvím, že nákup velkých objemů je pro spotřebitele z finančnícho hlediska zajimavjší, jde o jakýsi velkoobchod a vyjde to levněji než nákup stejné chuti ve stejním množství, ale v menších obalech. Zde se však objevuje zádrhel. Jak víte, kouření stejné příchuti furt dokola, není tak zajimavé, než si nakoupit po více příchutí, které pak mixujeme, taky za danou cenu velké balení nakoupíme méně, než u menších balení, kde dokážeme si zařídit pěkný portfolio příchutí.

Z tohoto pohledu jsou malé balení vyhodná pro všechny, výrobce profituje, kupupjící mmá šíroký sortiment na výběr. Před příchodem malých balení navíc musel výrobce posíalt na recenzi plnohodnotné balení, nyní se degustační sada zmenšila, což je také určitá úspora.