KALAUD - SYSTÉMY ŘÍZENÍ TEPLA A JEJICH MODELY

KALAUD - SYSTÉMY ŘÍZENÍ TEPLA A JEJICH MODELY

Proč jsou užitečná malá balení tabáku? Čtení KALAUD - SYSTÉMY ŘÍZENÍ TEPLA A JEJICH MODELY 2 minuty Další Co ovlivňuje výška vodní dýmky?

Kalaud, HMS, HMD nebo systém regulace tepla – všechny názvy označují moderní systém nahřívání tabáku uhlíkem. V čem spočívají jeho výhody oproti dříve využívanému alobalu a jak poznat kvalitní HMS?

Kaloud neboli systém řízení tepla

Dříve se při kouření vodní dýmky na korunku složitě nasazoval alobal, do kterého bylo třeba propíchat optimální množství drobných dírek a na tuto vrstvu se teprve pokládal uhlík. Dnes máme sofistikovanější řešení v podobě HMS.

HMS je zkratka pro heat management system, občas se můžete setkat také se zkratkou HMD (heat management device). Do češtiny se název překládá jako systém řízení tepla nebo systém regulace tepla, případně se používá název kaloud.

Co je to systém regulace tepla

Systém pro regulaci tepla je super vychytávka, bez které bychom se dnes jen těžko obešli. Jde o zařízení vyrobené z hliníku, které pokládáte přímo na korunku, proto mívá kulatý tvar. Slouží k rovnoměrnému vedení tepla z uhlíku na tabák a umožňuje snadnou regulaci jeho výkonu.

Kaloud Lotus: První HMS

Kaloud Lotus vyrábí americká společnost Kaloud, která byla průkopníkem systémů regulace tepla. Brzy po spuštění výroby se kaloud Lotus stal jedním z nejoblíbenějších doplňků pro vodní dýmky a nastala malá revoluce.

Není se tak čemu divit, že se trendu chytlo mnoho výrobců. Na trhu se objevila řada podobných modelů – u těch méně kvalitních, zejména z Číny, pouze s cílem vydělat peníze. Řada výrobců se ale do výroby vlastních HMS pustila poctivě a příslušenství se snaží neustále vylepšovat.

Díky tomu si dnes můžete vybírat z široké škály typů, velikostí a barev HMS. U nás na e-shopu najdete HMS značek Zeppelin, CWP, Na Grani, Ocean a další.

HMS padělky z Číny

Originální HMS není nejlevnější (jeho pořízení se ale bez debat vyplatí!), kromě poctivých výrobců se proto trendu chytli i padělatelé z Číny a dalších levných zemí. Tyto repliky jsou zpravidla vyrobené z nekvalitních materiálů, které mohou být i zdraví škodlivé. Nakupujte proto HMS pouze od ověřených výrobců.