Netradiční příchutě do vodní dýmky

Netradiční příchutě do vodní dýmky

Už vás nebaví klasické příchutě tabáku, jako je banán, malina, čokoláda nebo citrusy a nevytrhne vás ani chuť černého čaje, jasmínu či různého koření? Možná vás zaujmou tzv. gastronomické příchutě, jako je slanina, sýr nebo chléb, které se na dýmkařském trhu objevily před pár lety.

Gastronomická příchuť vodnice

Tzv. gastronomické příchutě do vodnice jsou pořád trochu novinkou. Někdo je miluje, jiní nenávidí a pro mnoho dýmkařů jsou jednoduše bizárem, který ale musí vyzkoušet. Jak gastro vodnice chutná? V podstatě jde o chutě, na které jsme zvyklí u jídla – slanina, sýr, chléb, bazalka, salám, rajče nebo třeba pepř.

Jak začala gastronomie u vodních dýmek? 

Jaké první přišel s gastronomií výrobce Tangiers, který kolem roku 2014 představil příchuť slanina. Ta na trhu vydržela jen pár let, ale i tak zvládl odvážný tah inspirovat zbytek světa. Od té doby vzniklo mnoho dalších příchutí a vlastně celý dýmkařský styl.

Nejznámější gastro příchutě do vodní dýmky

Zaujala vás představa zakouřit si třeba chleba nebo sýr? Dali jsme pro vás dohromady seznam pár příchutí, které dnes můžete u výrobců sehnat.

Příchuť chleba do vodní dýmky

Tabák Spectrum nabízí vynikající příchuť žitného chleba, která někomu může připomínat chuť kvasu. Tenhle tabák chutná skvěle také smíchaný s některou z klasických příchutí.

Sýrová příchuť do vodní dýmky

Kdo by neměl rád sýr? Sýrový tabák od značky WTO je suchý, ne sladký. Kraken Cheddar Cheese je pak lehčí a sladší. Obě příchutě vychází z raw doutníků. 

Opět tu máme také tabák od firmy Spectrum – pikantní sýr. V tomto případě sýr není tak úplně cítit, připomíná spíše celkovou vůni sýrového talíře s trochou koření a náznakem medu. 

Kukuřičná příchuť do vodní dýmky

Značka Sebero nabízí tabák s čistou chutí kukuřice bez soli. Chuť kukuřice v tabáku od WTO není tak silná, protože surový doutníkový list převažuje nad kukuřicí. Original Virginia potěší super chutí sladkého popcornu. 

Spectrum a gastronomické příchutě tabáků

Značka Spectrum je známá svými gastronomickými příchutěmi tabáků. V nabídce mají dvě řady: Kulinářskou a klasickou.

Kulinářská řada obsahuje příchutě:

  • Slanina
  • Smetanový sýr
  • Italská polévka
  • Pikantní kari
  • Trdelník

Klasická řada obsahuje příchutě:

  • Omáčka adžika
  • Nasládlá chuť žitného chleba
  • Kořenitá vůně pečených rajčat
  • Sýrová vůně s medovými a ořechovými tóny

Jsou to příchutě, u kterých si málo kdo představí, že se dají I kouřit. Hodně lidí je nazývá bizarními, vy je ale určitě neváhejte vyzkoušet! Netradiční příchutě vás hned při prvním kouření překvapí svou jedinečností. Pak už je jen otázkou, jestli si je zamilujete nebo znechutíte.