Netradiční příchutě do vodní dýmky

Netradiční příchutě do vodní dýmky

Všichni známe příchutě ve stylu banán, malina, čokoláda, citrusy z klasických a z netradičních kořeněné jako je černý čaj, jasmín a další. 

Před pár lety se průmysl rozšířil o gastronomické příchutě jako je slanina, sýr, chléb, pilaf, kukuřice a mnoho dalšího. 

Co je gastronomická chuť? 

Za gastronomii jsou považovány chutě „jídla“: slanina, sýr, chléb, bazalka, salám, rajče a pepř. Jsou to příchutě, u kterých si málo kdo představí, že se dají I kouřit. Hodně lidí to nazývá bizarními příchutěmi. 

Jak začala gastronomie u vodních dýmek? 

První s tím začal výrobce Tangiers, který kolem roku 2014 představil příchuť slanina, která vydržela jen pár let na trhu, ale motivovalo to zbytek světa. Díky tomu vznikla móda pro dané odvětví chutí. 

 

Druhy a firmy pro výrobu gastronomie 

Chuť chleba 

Tabák Spectrum má vynikající chuť žitného chleba, Někomu přijde chuť podobná chuti kvasu. Pokud mluvíme o gastronomii, můžeme získat zajímavou chuť, když si uděláte dýmku z daného tabáku, kterou obohatíte něčím klasickým. 

 Sýrová příchuť 

Sýr od značky WTO: suchý, ne sladký sýr. Kraken Cheddar Cheese: Lehčí, sladší sýr. Obě příchutě vycházejí z raw doutníků. 

Opět tu máme tabák od firmy Spectrum – pikantní sýr, zde sýr není dobře cítit, spíše připomíná sýrový talíř, který je kořeněný s náznakem medu. 

Kukuřičná chuť 

Značka Sebero obsahuje příchuť kukuřice: čistá chuť kukuřice bez soli. Chuť kukuřice od WTO, není tak silná, protože surový doutníkový list převažuje nad kukuřicí. Original Virginia má dobrou chuť sladkého, dezertního popcornu. 

Firma Spectrum je známá svými gastronomickými chutěmi. 

Kuchyňská linka: Slanina, smetanový sýr, italská polévka, pikantní kari, český trdelník. 

Klasická řada: Adjika, slanina, kořenitá vůně pečených rajčat, nasládlá chuť žitného chleba, sýrová vůně s medovými a ořechovými tóny. 

 Určitě neváhejte vyzkoušet netradiční příchutě, při prvním vyzkoušení budete mile překvapení atypičnosti daného tabáku.