Kokosové uhlí pro vodní dýmky: technologie výroby a vlastnosti uhlí

Kokosové uhlí pro vodní dýmky: technologie výroby a vlastnosti uhlí

Jak Pečovat o své korunky, aby Vám vydržely déle? Čtení Kokosové uhlí pro vodní dýmky: technologie výroby a vlastnosti uhlí 4 minuty Další Netradiční příchutě do vodní dýmky

Co může být lepšího než sedět venku s vodní dýmkou, vychutnávat si chuť tabáku a v klidu konverzovat s přáteli? Ale věděli jste odkud vlastně uhlí pochází? Nebo jak se zpracovává? To si povíme dnes.

Specializované obchody nabízejí výběr ze stovek druhů tabáku, uhlí a příslušenství pro vodní dýmky. Bohatý výběr může být pro začátečníka matoucí. Chcete-li získat čistou chuť, je nutné nejen koupit kvalitní tabák, ale také se naučit základní informace o vodních dýmkách. Klíčovým bodem, na kterém bude záviset chuť dýmky, je výběr uhlí.

Druhy uhlí pro vodní dýmky.

Kromě kokosového uhlí, existují tyto druhy: dřevěné uhlí, dřevěné uhlí ze skořápek vlašských ořechů, dřevěné uhlí z vinné révy, dřevěné uhlí z olivových pecek. Prodávají se jak ve formě tyčinek, tak ve formě tablet, nebo kostek. Každá odrůda má své vlastní vlastnosti a své fanoušky, ale nesporným favoritem je dřevěné uhlí z kokosových skořápek. Kokosové uhlí neobsahuje nechtěný chuťový ocásek a zdraví škodlivý ledek, rovnoměrně rozvádí teplo a dlouhodobě udržuje požadovanou teplotu. Pouze čistá chuť tabáku, ovocné, kyselé nebo dezertní příchutě.

Co potřebujete k výrobě kokosového uhlí.

Kokosové uhlí se vyrábí ze skořápek kokosových ořechů. Toto je hlavní složka, ale ne jediná. Technologie vaření se mohou lišit, ale složení uhlí je z velké části vždy stejné. Některé komponenty jsou zaměnitelné, ale hlavním stavebním kamenem je kokosová skořápka. Zde jsou požadované komponenty:

  • kvalitní kokosová skořápka, nesmí býtvlhká.
  • voda, umožňujevytvořit upevnění do tvaru.
  • extrakt ze škrobu z kořene manioku.

Tak vypadá složení kokosového uhlí od většiny výrobců tohoto produktu. Poslední komponenta je nejdražší. Jedná se o speciální extrakt, který umožňuje zachovat tvar kostky i při vysokých teplotách. Uhlí se tedy po 10 minutách žhavení nezbortí, ale zachová si svůj tvar po dlouhou dobu. Voda umožňuje vznik kostky, ale je to extrakt z kořene manioku, který ji držípohromadě. Výrobci mohou ušetřit a nahradit přírodní extrakt jinými přísadami. Jednou z těchto přísad je síra, která umožňuje provádět stejné funkce. Ale kvalita kokosového uhlí se znatelně zhorší.

Jak se vyrábí kokosové uhlí.

Složení kokosového uhlí je poměrně jednoduché, ale proces vaření je dlouhý a obtížný. Ne všechny regiony jsou schopny poskytovat vysoce kvalitní suroviny. Pokud je například skořápka kokosu vlhká, uhlí bude smrděta špatně se nahřívá. Bude se také drolit. Proces vytváření kokosových kostek vypadá takto:

  • Skořápka kokosu se vybírá ručně, pracovníci zcela odstraní dužinu kokosu.
  • Skořápka se nechá vyschnout navzduchu, úkolem je odstranit veškerou vlhkost uvnitř ořechu. Větší výrobci používají speciální sušičky.
  • V této fázi začíná "strouhání".Cílem je získat prášek, který se smíchá s vodou a extraktem z kořene manioku.
  • Výsledná kaše se míchájako těsto a posílá se do lisu. Tam se materiál zpracovává, odvádí se z něj přebytečná vlhkost a vzduch.
  • Vylisovaná forma je odeslána k řezání, kde stroj vytvoří "klobásu" a nakrájí, na nám známé kousky. Takto se získávají kostky kokosového uhlí.
  • Tento proces zpracování nekončí, kusy se po zpracování nechávajívyschnout. Kromě toho se provádí vypalování, aby se komponenty v kompozici fixovaly a vytvořila se hustá krychle vynikající kvality.

Jak vidíte, fáze výroby kokosového uhlí pro vodní dýmku je poměrně komplikovaná. Velkoobchodní odběratelé musí zároveň zajistit, aby se do procesunepřidávalo běžné dřevo. Někdy tím nekvalitní výrobci hřeší, snižují náklady a zvyšují objemy. Dobré ale je, že takový produkt se na trhu dlouho neudrží. Většina továren na výrobu kokosového uhlí se nachází v Indonésii. Toto místo je vyhlášené velkým množstvím surovin a klima umožňuje sušení přímo pod širým nebem. Téměř všechno moderní uhlí se vyrábí v této zemi.